Co oznacza taki wynik badania krwi u 21-latki?

Dzień dobry, jestem w 21 tygodniu ciąży i wykonałam dzisiaj badania krwi. Wyniki, które mnie trochę zaniepokoiły to: TSH 0,959 Ft3 4,43 Ft4 10,54 Co to oznacza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pierwszej kolejności gratulujemy Pani ciąży. To bardzo dobrze, że wykonywane są regularne badania krwi w tym czasie. To dość istotne, zwłaszcza dla prawidłowego rozwoju dziecka i przebiegu ciąży.

Nie wspomniała Pani, jakie były normy referencyjne poszczególnych parametrów, gdyż każde laboratorium diagnostyczne może dysponować innymi, a jest to ważne, aby móc ocenić wszystkie wyniki badań.

Biorąc pod uwagę przedstawione wskaźniki, można by stwierdzić, że TSH wystąpiło poniżej ustalonej normy referencyjnej, natomiast FT3 nieznacznie powyżej tej normy.

Istotnym jest, czy przyjmuje Pani w okresie ciąży syntetyczny hormon tarczycy i w jakiej dawce. Zalecamy więc konsultację z lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem, który po analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnej modyfikacji leczenia.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie

https://zdrowie.parenting.pl/tsh-u-dzieci

https://zdrowie.parenting.pl/badanie-tsh

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.