Co oznacza taki wynik USG wczesnej ciąży?

Dzień dobry byłam dziś u lekarza. Zrobił mi badanie i wykrył ciążę o śr 8 mam , obok wykrył plamkę którą określił jako krwiak wielkości 19x4 mam czy powinnam się stresować? A być może to być drugi pęcherzyk ciążowy /płód ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro lekarz określił plamkę jako krwiak, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z krwiakiem. Gdyby podejrzewał, że jest to drugi pęcherzyk ciążowy, to z pewnością by Panią poinformował.

Krwiaki w ciąży dotyczą nawet co piątej ciężarnej. W pierwszym trymestrze ciąży pojawia się najczęściej krwiak podkosmówkowy, który zlokalizowany jest między ścianką macicy a kosmówką.

Ryzyko związane z pojawieniem się krwiaka w ciąży zależne jest w dużej mierze od jego rozmiarów oraz dokładnej lokalizacji. Powinna więc Pani być pod stałą opieką specjalisty, który będzie to kontrolował.

Temat ten został poruszony w naszym artykule, który znaleźć można pod następującym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/krwiak-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.