Co oznacza ten ból łopatki?

Dzien dobry, bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedz. Od niedzieli odczuwam ból łopatki (rozpoczął się po wstaniu). Dzisiaj mija 4 dzien a ból się nasila, początkowo występował tylko w spoczynku. Objawy współtowarzyszące to ból promieniujący od łopatki do szyji, nie możność obracania głową bez bólu, sztywny kark. Ból jest kłujący. Proszę o odpowiedz czy w tej sytaucji wskazane jest rozruszanie szyji(uczucie przykurczu mięśni) czy wręcz przeciwnie. Z moich obserwacji wynika, ze bol nasila się po jakiejkolwiek aktywności. Niestety nie mam mozliwosci skonsultowania się z lekarzem- do poniedziałku jestem na urlopie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból pod łopatką jest bardzo niekomfortowym objawem, znacząco ograniczającym codzienne funkcjonowanie. Dolegliwości tego typu mogą mieć bardzo zróżnicowaną etiologię. Przyczyny dyskomfortu jednej z łopatek i jej okolic mogą mieć źródło zarówno w uszkodzeniach samego aparatu ruchu, jak i w chorobach różnych układów lub narządów znajdujących się w pobliżu. Może być to ból po urazie, ból neuropatyczny po uszkodzeniu nerwu międzyżebrowego. Może być skutkiem przeciążenia z powodu przenoszenia ciężkiego bagażu. Zazwyczaj bóle tego rodzaju mają charakter przewlekły.

Niestety, nie jest możliwe postawienie diagnozy na odległość i bez rozmowy z lekarzem trudno jest doradzić Pani jakiekolwiek postępowanie w tej sytuacji. Zależałoby ono od znalezionej przyczyny bólu łopatki i sztywności karku. Potrzebna jest konsultacja z lekarzem ortopedą lub traumatologiem, by ustalić kierunek postępowania.

Być może lektura artykułu również pomoże w rozwianiu wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie .

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.