Co oznacza ten ból ręki?

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu odczuwam ból w lewej ręce promieniujący czasami do dłoni i sprawiający, że czuję "ciągnięcie" przy zginaniu palców, a czasami promieniujący do pachwiny, klatki piersiowej bądź łopatki i szyi. Nie wiem skąd ten ból i czego może być objawem.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból rąk to często dość złożony problem, którego nie da się zdiagnozować bez odpowiednich badań lekarskich. Najczęściej tego typu dolegliwości bólowe są spowodowane przeciążeniem. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie wykonywała Pani jakichś aktywności, które mogłyby spowodować taki stan.

Czasami ból ręki może wynikać z przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała i długotrwałej pracy w jednej pozycji. Jeżeli ma Pani podejrzenia, że źródłem bólu może być uraz należy skontaktować się z ortopedą, który zleci Pani odpowiednie badania. W tego typu diagnostyce często wykorzystuje się badanie rtg, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Na ich podstawie lekarz określi jaki jest to rodzaj schorzenia i czy będą konieczne w tym przypadku np. rehabilitacja lub zabiegi fizjoterapeutyczne.

Oczywiście bez wykonania szczegółowej diagnostyki nie można wykluczyć również innych schorzeń, m.in. reumatologicznych. Jeżeli specjalista nie wykryje żadnych nieprawidłowości w tym zakresie wskazane byłyby również dodatkowe konsultacje z lekarzem kardiologii oraz neurologiem.

Więcej na temat bólu ręki oraz jego możliwych przyczyn może przeczytać Pani w artykule opublikowanym na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-rak-przyczyny-objawy-i-leczenie

Przydatne mogą okazać się również odpowiedzi ekspertów serwisu abcZdrowie.pl na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-reki-od-ramienia-do-lokcia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-prawej-reki-promieniujacy-do-piersi-u-31-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.