Co oznacza ten ból w pachwinie po lewej stronie?

Witam serdecznie! Od prawie 3 tyg pojawił się bol w okolicy pachwiny z lewej strony. Bol ten narasta stopniowo, czasem promieniuje prawie że do kolana. Teraz bol występuje i przy siadaniu i przy chodzeniu. Proszę o pomoc co mam robić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból w pachwinach to niepokojący objaw, który może wymagać szerszej, kompleksowej diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej. Tego typu bólu nigdy nie należy leczyć na własną rękę, tylko skontaktować się z odpowiednim specjalistą. W pierwszej kolejności zachęcamy do wizyty u lekarza rodzinnego lub internisty. W wielu przypadkach tego typu dolegliwości mają związek z pojawieniem się przepukliny po lewej stronie ciała, która może wystąpić np. w wyniku jakiegoś dużego wysiłku. Ból ten może nasilać się np. w momencie podnoszenia jakichś ciężkich przedmiotów lub próby wzięcia głębokiego oddechu. W przypadku podejrzenia przepukliny konieczna może okazać się operacja pod okiem doświadczonego chirurga. Czasami tego typu przypadłość wskazuje na zapalenie toczące się w obrębie węzłów chłonnych pachwinowych. Ból w pachwinach może być spowodowany również przez inne schorzenia. Niekiedy ma to związek również z chorobami układu płciowego, czyli np. zapaleniem jajników lub jajowodów. Do czasu wizyty u lekarza można wspomóc się środkami przeciwbólowymi.

Wiele przydatnych informacji na temat bólu pachwin znajdzie Pani w artykule na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów serwisu na pytania ze zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-bol-w-lewej-pachwinie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-bol-w-pachwinie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-silnego-bolu-w-pachwinie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.