Co oznaczają takie bóle w pachwinie?
Dzień Dobry po każdej aktywności po bieganiu mam ból w lewej pachwinie , w czasie podnoszenia się z pozycji leżącej. Byłem na USG nic nie stwierdzono wszystko ok. Przepuklina ok , wątroba ok, pęcherz żółciowy ok, trzustka ok, nerki śledziona pęcherz moczowy gruczoł krokowy wszystko ok. Ból występuje po bieganiu i na drugi dzień a później ustępuje lecz jest odczuwalny. Po zjedzeniu posiłku również odczucie pobolewania w lewej pachwinie brzuch napompowany. Występują zatwardzenia i problemy z defekacją. Dziękuję z góry za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Bóle w lewej pachwinie mogą wynikać z wielu przyczyn, a takiej dolegliwości nie powinno się bagatelizować.
W omawianej części ciała występują mięśnie, więzadła, sploty nerwowe oraz ujście niektórych narządów wewnętrznych.
Zalecamy wizytę u lekarza internisty lub chirurga, aby pomógł wskazać przyczynę Pana dolegliwości. Prawdopodobnie potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Przydatne mogą być takie badania, jak USG jąder oraz RTG kręgosłupa lędźwiowego i stawów biodrowych.
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/pachwina