Dlaczego mam ten ucisk w pachwinie?

Witam, od kilku dni czułem mrowienie i chlod w lewej nodze i ręce, a od wczoraj czuje ucisk w lewej pachwinie z przodu na łączeniu z miednica. Czy to może być od kręgosłupa? Bo boli mnie odcinek ledzwiowy, do jakiego lekarza się zgłosić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Pana problem drętwiejących lewych kończyn, oraz bólu w pachwinie może dotyczyć wielu dolegliwości. Czasami taki stan jest spowodowany siedzącym, mało aktywnym trybem życia. Należy też mieć na uwadze schorzenia, takie jak problem z kręgosłupem czy choroba zwyrodnieniowa stawów.

Fakt występowania bólu tylko w kończynach lewej ręki i lewej nogi może być niepokojący. Takie objawy występują bowiem przy poważnych problemach z sercem i układem krążenia (zawał mięśnia sercowego, czy choroba zakrzepowego zapalenia żył).

Sytuacje te pojawiają się też przy chorobach układu nerwowego (nawet przy udarze mózgu).

W podanym przypadku powinien się Pan zgłosić do ortopedy bądź też neurologa. Wspomniane objawy są najprawdopodobniej spowodowane problemem z kręgosłupem (wskazuje na to ból odcinka lędźwiowego), więc zalecane jest udanie się do specjalistów.

W wolnej chwili może się Pan zapoznać z naszym artykułem, który został poświęcony problemowi bólu kręgosłupa:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.