Bóle w okolicy pachwin

Witam, mam problem z bólami w okolicach pachwin. Problem zaczął się od lutego, po całodniowym rąbaniu drewna wystapił bół w okolicy pachwin / bioder. Myślałem że się przesiliłem lecz po kilku dni ból nadal występował i wzmagał się po dłuższym spacerze. W czerwcu wylądowałem na oddziałem ratunkowym bo bóle były nie do zniesienia. Wykonano usg jamy brzusznej oraz pachwin : opis badania W prawym dole pachwinowym widoczny powiększony, hipoechogenny węzeł chłonny wielkości 24x10mm. W lewym dole pac

Ból w tej okolicy po dużym wysiłku mógł być spowodowany naderwaniem/ przeciążeniem układu kostnego, mięśniowego, nerwowego. Jednakże zmiany te powinny z czasem ustąpić. Pisze Pan o węźle chłonnych. Powiększone węzły wynikają ze zwiększoną reaktywnością układu chłonnego. Należy wykluczyć zapalenie okolicznych narządów i układów w tej okolicy. A jak pozostałe węzły chłonne? pachowe, szyjne? Bez wywiadu i badania trudno ustalić przyczynę.
Krzysztof Gierlotka