Na co wskazują tel bóle w pachwinie?

Witam mam 24 lata i występuje u mnie ból w prawej pachwinie, prawa strona(po wysiłku) i promieniuje na tył kolana czasem nawet na prawy pośladek. Od dłuższego czasu nie odczuwam aż takiego głodu jak kiedyś. Miałem robiony rtg jądra został wykryty mały wodniak, lekarz powiedział, że nic się nie dzieje tam i nie wymaga operacji. Robiłem badanie moczu i wszystko wyszło perfekcyjnie, z badań krwi wyszło ze mam podwyższone leukocyty ale tylko minimalne podwyższone. Gdy dodatkami lewej strony jelita zawsze wychodzą gazy. Wraz z tym dochodzą problemu z potencja. Miałem robiona operacje stulejki laserowa i lekarz przez przypadek zahaczył laserem prawe udo. Zastanawiam się co mi dolega i jakie badanie mam zrobić, USG jamy brzusznej ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój o stan swojego zdrowia. Najważniejszym krokiem byłoby przeprowadzenie właściwej diagnostyki, aby odnaleźć przyczynę takich dolegliwości.

Prawidłowo, że konsultował Pan wcześniej taki problem. Istnieje przypuszczenie, że wykryty wodniak może powodować takie objawy bólowe. Jednakże, aby mieć pewność, co do diagnozy należałoby wykonać dodatkowe badania. Możliwe, że takie dolegliwości spowodowane są problemami ze strony kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego. Uraz lub zmiany zwyrodnieniowe mogą powodować ucisk i ból promieniujący na różne partie nogi.

Z dodatkowych badań można by wykonać: USG jamy brzusznej, RTG lub dokładniejszy rezonans magnetyczny dolnej części kręgosłupa, a także próby nerkowe z krwi.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Zalecamy więc konsultację z lekarzem neurologiem, który po analizie wcześniejszych badań zdecyduje o dalszej diagnostyce.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/pachwina

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-wodniaka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.