O czym może świadczyć ból z lewej strony pod piersią?

Dzień dobry, O czym może świadczyć ból z lewej strony pod piersią występujący tylko w pozycji siedzącej i po wysiłku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn występującego bólu po lewej stronie w klatce piersiowej można szukać w wielu dolegliwościach. Po pierwsze należy dokładnie zdiagnozować źródło bólu. Jeżeli jest to mastalgia, czyli dolegliwość dotykająca piersi, powodem może być między innymi: źle dopasowana bielizna, zespół napięcia przedmiesiączkowego, powiększenie węzłów chłonnych, brodawczaki, czy torbiele.

W przypadku gdy ból pochodzi z klatki piersiowej, to tutaj sytuacja może wymagać dalszej diagnostyki. Dolegliwość mogą bowiem powodować powikłania po infekcjach górnych gór oddechowych, złamanie żebra, szeroko pojęte problemy z sercem lub uszkodzone narządy wewnętrzne. Może to być też nerwoból.

Zalecamy, aby udała się Pani do lekarza rodzinnego celem zaplanowania dalszego postępowania (skierowania na odpowiednie badania i jednoznacznej diagnozy).

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z pytaniami innych użytkowników, którzy zmagali się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-spowodowalo-bol-z-lewej-strony-pod-piersia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-z-lewej-strony-pod-piersia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.