Co oznacza ten ból w prawej pachwinie?

Witam od około 2 tygodni mam ból w pachwinke prawa strona. Wydaje mi się że możliwe to przez pracę( dużo chodzę i dźwigam) ale także regularnie odwiedzam siłownię. Właśnie ostatnio byłem na urlopie i przez miesiąc nie robił nic po powrocie zacząłem się rozciągać i za parę dni pachwina się odezwała. Tak już to się ciągnie ok 2 3 tygodni staram się oszczędzać pachwine na siłowni oraz się nie rozciągam ale ból jest proszę i radę albo może jakiś lek maść. Czy będzie trzeba iść do lekarza ?

Szanowny Panie,
Trudno ocenić bez zbadania Pana, ale taki ból może też wskazywać na obecność przepukliny pachwinowej. Czy bólowi towarzyszy uczucie, że w tym miejscu coś się uwypukla (np. podczas wysiłku, kaszlu?). Warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, żeby zbadał i ocenił.
W takim przypadku nie stosuje się leczenia przeciwbólowego ani maści, zalecany jest zabieg operacyjny.
Jeśli nie ma przepukliny- możliwe że to coś z układu ruchu, w takim wypadku można smarować bolące miejsce żelem na przykład z naproxenem.
Pozdrawiam,
ASz-S