Co oznacza ten obraz EEG u 21-latki?

Witam bardzo martwią mnie te wyniki eeg. Czy mogę prosić o jakąś interpretację. Co mniej więcej oznaczają te wyniki? W zapisie spoczynkowym rejestruje się rytm alfa 10 - 11c/s o a pl. do 11m. Z odprowadzeń skroniowo ciemieniujacych obustronnie współwystępujące fale wolne 4-5 c/sek ampl. do 30m R. Prowokacja HV bez istotnego wpływu na zapis. Prowokacja SB bez wpływu na zapis. Orzeczenie : Niewielkie zmiany nieprawidłowe (thety) z odprowadzeń skroniowych prawostronnych. Zapis nie rejestruje uogólnionej epilepsji.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

badanie EEG czyki elektroencefalografia służy sprawdzeniu czynności bioelektrycznej mózgu człowieka. Elektroencefalografię​ zaleca się w celu zdiagnozowania wielu chorób ośrodkowego układu nerwowego, a zwłaszcza epilepsji. Po zakończeniu badania EEG pacjent może od razu otrzymać wyniki w formie wykresu oraz opisu. Zapis tego badania przedstawia rytmy i fale o różnej amplitudzie i częstotliwości. W opisie są wyróżniane m.in. następujące fale: alfa, beta, theta, delta oraz gamma. Każde z fal odpowiadają za co innego. Właściwej interpretacji wyników badań dokonać może tylko lekarz neurolog, któremu do pełnej diagnozy niezbędna będzie znajomość historii choroby, a także wywiad z pacjentem pokazujący objawy i dolegliwości. Poniżej prezentujemy link z odpowiedzią specjalisty dotyczący podobnej tematyki:

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/czy-ten-opis-eeg-u-20-latki-jest-prawidlowy

Przesłane przez Panią wyniki bez tzw. obrazu klinicznego są niewystarczające, by cokolwiek powiedzieć. Powinna Pani udać się do lekarza neurologa, by otrzymać odpowiedzi na nurtujące badania. Z poniższych artkułów dowie się Pani, co w wyniku badania EEG może niepokoić, ale i tak niezbędna jest w Pani przypadku konsultacja u specjalisty. https://portal.abczdrowie.pl/eeg

https://portal.abczdrowie.pl/elektroencefalografia

Życzymy zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.