Co oznacza ten opis MR kręgosłupa u 36-latka?

Witam serdecznie Jakiś czas temu pytałem o interpretację opisu badania i nie dostałem do tej pory odpowiedzi OPIS BADANIA: Badanie MR kręgosłupa LS wykonano w sekwencji FRFSE (obrazy T2-zależne oraz T2-zależne Fat-Sat), SE (T1-zależne) w płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych bez użycia środka kontrastującego. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie L 5-s1 dehydratacja Zmiany zwyrodnieniowe na sąsiadujacych ze sobą krawędziach trzonów kręgów Na poziomie L . 2-3-4 obwodowa , tylna przepuklina - protrusio - krążka międzykręgowego . Ucisk worka oponowego . Zwężenie struktura kanału nerwu rdzeniowego obustronne, siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego 3-4. . Na poziomie L 4-5 obwodowa , tylna przepuklina - protrusio - krążka międzykręgowego Ucisk worka oponowego . Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne , intensywnie po stronie prawej , siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego Przepuklina extrusio krązka L5/s1 w obrębie tkanki tłuszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne , siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie stożka rdzenia i nici ogona W obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów destrukcji . Wskazania do konsultacji lekarza prowadzącego

Dzień Dobry,

Obraz sugeruje wielopoziomowe zmiany dyskopatyczne - leczenie zależy od objawów oraz dotychczasowego postępowania, niestety nie można wykluczyć konieczności leczenia operacyjnego.

Pozdrawiam.