Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis USG w 21 tygodniu ciąży?

Witam . Mam pytanie jestem w 21 tyg ciąży byłam na usg dzisiaj i wykryto mi krwiaka na łożysku który ma 37,5mm na 17,5mm . Czy jest się czym martwić? Czy zagraża to dziecku ? Czy jest możliwość ze się coś stanie .proszę o jakie kolwie wskazówki co robić dalej
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwiaki w okresie ciąży nie są niestety rzadkim zjawiskiem – pojawiają się, gdy krew z uszkodzonego, pękniętego naczynia krwionośnego wypływa do tkanek ciała i tam wzbiera się, tworząc krwiak.

To, czy krwiak jest zagrożeniem dla ciąży zależy od wielu czynników: wieku ciąży, rozmiaru krwiaka, jego usytuowania, a także tempa powiększania się. Bywa, że krwiak utrudnia transport substancji odżywczych do płodu lub jest przyczyną poronienia, jednak również często krwiak ulega absorpcji lub towarzyszy płodowi, nie powodując żadnych powikłań.

Natomiast o dalszym postępowaniu powinna Pani zdecydowanie porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę – może on zalecić spoczynkowy tryb życia, a także zwiększyć częstotliwość wizyt i badania kontrolnego USG.

Więcej informacji na temat krwiaków w ciąży odnajdzie Pani w artykule dostępnym pod tym adresem: https://parenting.pl/krwiak-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy