Co oznacza ten wynik angio-CT głowy?

Miałam robiona angio CT głowy Jeśli zostało by coś wykryte odrazu radiolog poinformował by mnie czy trzeba czekać na wyniki ponieważ boje się bo dopiero wyniki za 3 tygodnie a ja boje się ze mam w głowie tętniaka bo mam podobne obiawy proszę o pomoc jeśli były takowy tętniak w głowie poinformował by mnie ktoś, i ogólnie to miałam podawany kontrast i pni pielęgniarka spytała mnie ile wazę powiedziałam ze 54,53 kilogramy nie wiedziałam ze będzie się pytać o wagę i wpisała mi 53 pozniej wróciłam do domu wazę 54 czyli podali mi mniej kontrastu o 1 kilogram czyli nic nie wykaże angioTk. W głowie przez to ze podali mi mnie boje się ze będę musila zimowy powtarzać badanie i czekać znowu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

angiografia TK, w skrócie angio-TK (angio-CT) to nazwa badania naczyń w tomografii komputerowej. Celem tego badania jest ocena tkanek i wykrycie potencjalnych nieprawidłowości w ciele pacjenta. Dzięki tomografii można wykryć większość patologii tętniczych. Na wyniki badania pacjent oczekuje od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od obłożenia w ośrodku wykonującym badanie. Praktyka pokazuje, że nie ma zwyczaju informowania pacjenta na bieżąco o wyniku badania, wynik jest wydawany na piśmie i z nim pacjent zgłasza się do lekarza specjalisty. Tu przeczyta Pani więcej o badaniu: https://portal.abczdrowie.pl/tomografia-komputerowa W Pani sytuacji pozostaje w spokoju oczekiwać na wyniki i wizytę u lekarza, który je z Panią omówi. Jeśli chodzi o podanie kontrastu jego ilość dobierana jest do wagi pacjenta raczej w oparciu o dane przybliżone. Różnica około kilogram, która Panią niepokoi nie powinna diametralnie wpłynąć na skuteczność badania, ale dla pewności proszę skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem. Podajemy link do artykułu , w którym szeroko omówiono używanie środków kontrastowych: https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-kontrast-i-kiedy-sie-go-stosuje Napięcie, które Pani przeżywa związanie jest z podejrzeniem wystąpienia u Pani tętniaka, warto pamiętać, że duża część tętniaków jest wyleczalna, a skoro Pani podjęła działania w celu zdiagnozowania choroby są duże szanse na jej wczesne wykrycie, a co za tym idzie wyleczenie. Proszę być dobrej myśli. Życzymy zdrowia. Zapraszam do lektury poniższego artykułu, może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/tetniak-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.