Interpretacja CT angio głowy
Proszę o interpretację CT angio głowy i wynik: Tętnica przednia mózgu prawa w odcinku A1 węższa szer.1,1 m - odpowiednio jednoimienny odcinek tętnic przedniej mózgu lewej szer. -1,9mm, poza tym w badaniu angio TK koła naczyniowego podstawy mózgu bez uchwytnych cech malformacji naczyniowych. Poszerzenie opuszki żyły szyjnej po stronie lewej. W skaningu przeglądowym struktury mózgu bez zmian patologicznych. Masywne zgrubienia zapalne śluzówki błędnika sitowego.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik należy rozpatrywać razem z Pani objawami, przyczyną wykonania badania. Jeśli dokuczały Pani zawroty głowy, to przyczyna została rozpoznana, zapalenie błędnika. Radzę skonsultować wynik badania z lekarzem zlecającym.
Pozdrawiam