Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten wynik badania po usunięciu mięśniaka?

Wynik badania histopatologicznego po wycięciu mięśniaka: Leiomyoma cellulare. Co to oznacza? Kontrola u ginekologa dopiero za dwa tygodnie!
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Pomoc medycyny paliatywnej

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

Leiomyoma cellulare to mięśniak gładkokomórkowy, czyli najczęstszy typ mięśniaka, będący rodzajem łagodnego (niezłośliwego) nowotworu. Jeżeli takie rozpoznanie zostało postawione przed zabiegiem usunięcia mięśniaka, to badanie histopatologiczne tylko to potwierdziło. Może Pani spokojnie oczekiwać na wizytę u ginekologa.

Jeśli natomiast jest Pani zainteresowana, czym są mięśniaki macicy, zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/fakty-i-mity-o-miesniakach-macicy oraz https://portal.abczdrowie.pl/kobiecy-temat-tabu-miesniaki-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy