Co oznacza to krwawienie i ból pochwy?

witam, proszę o pomoc… tabletki antykoncepcyjne biorę od kwietnia 2021, na poczTku występowały krwawienia, gdy wszystko się regulowało, potem wszystko ustało i pojawia się tylko batdzo regularnie KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA - dosyć obfite, zakrzepy, jasnoczerwone, ale nie boli. 8 dni temu chłopak zrobił mi palcowke, która spowodowała u mnie ból i malutka ranę przy wejściu do pochwy. przy następnych razach odczuwałam przez nią dosyć dyskomfort przy bardziej intensywnym współżyciu, raz kazałam aż partnerowi wyjść. ostatni raz współżyłam w czwartek (przyznam, ze był to dosyć seks bardzo na szybko, bardzo krótka gra wstępna itd. mogłam nie być wystarczająco nawilżona…..). Dzisiaj, dwa dni po stosunku (stosunek czwartek ok 17, dzisiaj zauważyłam to około 12) zobaczyłam na majtkach śluz z żółtymi „glutami” i jasniutka krew. potem wytarlam się i był śluz przezroczysty i jedna niteczka krwi. za chwile oddałam stolec, gdy wytarlam się po tym to tej krwi było więcej. przezroczysty śluz podbarwiony jasnorozowa krwią i krew w formie gluta. po tym krwawienie kompletnie ustało. dodam, że krwawienie z odstawienia wystąpiło bardzo regularnie - 10 grudnia, trwało do 14 grudnia - bardzo obfite, zakrzepy itd. jak zawsze, jak w zegareczku. 16 grudnia współżyłam pierwszy raz po zakończeniu okresu (wtedy tez partner zrobił ta intensywna palcowke, od której pojawiła się ranka). dodam, ze współżyje z partnerem od dwóch meisiecy bez prezerwatywy. „praktykujemy” tabletki antykoncpeujne dwuskładnikowe TEENIA. przyjmuje je regularnie i stosunek przerywany. czy jest możliwe, ze wystąpiło krwawienie implantacyjne? dodam, ze mam tylozgiecie macicy, a partner problem z jadrami (w marcu będzie miał zabieg, ma żylaki, podwyższona temperaturę tam). dodam, ze gdzieś od soboty wievzorem zauważyłam, ze często drapie się po pochwie, coś mnie tam co jakiś czas uwiera - ale przyznam, ze ja nie zwracałam na to uwagi, dopóki mama nie zwrocila mi uwagi i zapytała, czy wzzystko w porządku, bo cały czas coś tam poprawiam. aha i kiedy spostrzegłam krwawienie, to pezed tym odczuwałam jakby rwanie pochwy, kiedy byłam w spoczynku, które ustawało gdy zaczynałam się ruszać. test mofe zeobic dopiero 27 grudnia. nigdy wcześniej nie występowało u mnie owakie krwawienie plamienie pozdrawiam! dodam, ze w nocy z poniedziałku na wtorek obudziłam się z bólem brzucha, biegunka, chęcią wymiotowania. pomyślałam jednak, ze to wirus, bo wszyscy wówczas chorowali, albo, ze odezwało się moje jelito drażliwe bądź refluks dwunastniczo-żołądkowy. lecze się, jednak w kółko boli mnie brzuch, tu zaparcia, tu biegunka.
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

jeżeli tabletki są przyjmowane regularnie, to raczej nie powinno dojść do zapłodnienia i wskazane przez Panią objawy są spowodowane inną przyczyną. Dla pewności można wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku.

Z opisu może wynikać, że najprawdopodobniej doszło do jakiegoś urazu mechanicznego, bądź też podrażnienia. Może się wtedy pojawić zaczerwienienie pochwy, lekkie krwawienie i świąd miejsc intymnych.

Powinna Pani także mieć na uwadze, że mogła nastąpić jakaś infekcja o podłożu intymnym. W takim przypadku zalecamy wizytę u ginekologa, który będzie w stanie zaplanować ewentualne leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w naszych materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-piekacego-bolu-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty