Co oznacza zielona wydzielina z pochwy po cesarce?

Witam, 8 tygodni temu urodziłam po przez CC drugie dziecko. Na kontroli u ginekologa byłam 4 tygodnie temu wszystko było dobrze lekarz nie stwierdził żadnych niepokojących rzeczy. Przez ostatnie 2-3 dni miałam dość zielony śluz po czym ustał a na to przyszły kłujące bóle jakby w pochwie oraz czasami jajników. Czy to może być jakieś zapalenie? Dodam że nie współżyłam jeszcze z mężem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

fizjologiczna wydzielina z pochwy powinna być przezroczysta lub w odcieniu mlecznym, w zależności od fazy cyklu. Kolor zielony lub żółty zawsze jest powodem do wizyty u ginekologa, tym szybciej, im więcej dolegliwości doskwiera kobiecie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Infekcja intymna jest bardzo prawdopodobna w Pani przypadku z uwagi na opisane problemy – być może jest to zakażenie bakteryjne, spowodowane wzrostem pH oraz spadkiem ilości dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego. Zazwyczaj winowajcami w takim przypadku są bakterie beztlenowe Gardnerella vaginalis, Mobiluncus spp, Prevotella spp. czy Mycoplasma hominis. Okres połogu niestety sprzyja rozwojowi infekcji – choć nie tylko bakteryjnych. O infekcjach intymnych może Pani przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne.

Ponieważ jednak, poza infekcjami dróg rodnych, przyczyną Pani dolegliwości może być nadżerka lub inne nieprawidłowości w układzie moczowo-płciowym, sugeruję konsultacje ginekologiczne.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.