Co oznacza ucisk na worek opony?

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku TK. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa pogłębiona, poziome położenie kości krzyżowej. Trzony kręgów o zachowanej wysokości. W trzonie L4 naczyniak 13 mm. Na poziomie L5/S1 ześlizg przedni trzonu L5 ok. 5mm. Sklerotyzacja płytek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów w przebiegu zmian zwyrodnieniowych. Szerokopodstawne uwypuklenia tarczy m.kręgowej. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w stawach m.kręgowych. Umiarkowane zwężenie otworów m.kręgowych w przebiegu powyższych zmian. L4/L5 szerokopodstawne uwypuklenie tarczy m.kręgowej z uciskiem worka opnowego oraz ograniczeniem od dołu rezerwy otworów m.kręgowych. Prosze o interpretację, czy stan jest poważny, co oznacza ucisk na worek oponowy,

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakie są objawy? Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zalecającego powyzsze badanie