Co oznacza wariant polimorficzny tego chromosomu?

Witam, z mężem zrobiliśmy badanie: kariotypu. Dziś otrzymaliśmy wyniki i nie wiem o co chodzi. Otrzymaliśmy taki komentarz- mój wynik: w jednym z chromosomów pary 3 występuje inwersja pericentryczna obejmująca region heterochromatyny okolocentymetrowej (P11.2q12). Jest to wariant polimorficzny tego chromosomu. Czy mogła bym prosić o wyjaśnienie? Pozdrawiam Weronika.

Lek. Tomasz Budlewski

Wariant polimorficzny oznacza iż w pewnej części populacji mogą występować takie zmiany. Konieczna wizyta u genetyka medycznego a od jak dawna się Państwo starają? Były jakieś poronienia ?