Co oznacza wodnista wydzielina z dróg rodnych?

Dzień dobry jestem w 25 tygodniu ciąży mam bardzo obfita wodnista wydzieline z pochwy jest bezbarwna wygląda jak woda lecz czasem jest lekko biala byłam w szpitalu zrobili mi wymaz wyszedl ze mam paciorkowca grupy B czy mogło im nie pokazać ze Sącza się wody płodowe? Byłam badana ginekologicznie i niby wszystko wporzatku ale czuje w pochwie ogromną wilgoc i jak siedzę i po chwili wstaje czuje ze jest jej bardzo dużo martwię się niewiem co robić

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli była Pani w szpitalu, to sądzę, że można wykluczyć sączenie się wód płodowych, natomiast dla pewności może Pani zaopatrzyć się w aptece w testy stwierdzające obecność płynu owodniowego na bieliźnie – mają postać wkładek higienicznych.

Natomiast obfita wydzielina z pochwy – przezroczysta lub mlecznobiała – może być fizjologicznym objawem, wynikającym ze zmian hormonalnych. Jeśli zauważyła Pani jakieś objawy towarzyszące tym upławom – świąd, ból, pieczenie, to już może być to świadectwem infekcji intymnej. W takiej sytuacji należy jak najszybciej rozpocząć leczenie – najczęściej białe upławy spowodowane są grzybicą pochwy. Więcej o upławach w ciąży przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niespecyficzne-uplawy-w-ciazy-zagrozenia-przyczyny.

Sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę – wszelkie niepokojące symptomy zawsze warto omówić z ginekologiem, by mieć pewność, że ciąży nic nie zagraża.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.