Co oznacza wrażliwość oczu na diody?

Dzień dobry. Ostatnimi czasy wokół źrodeł światła widzę poświatę, irytują mnie świecące diody np. na drzewkach świątecznych. Najgorzej mi się widzi światło niebieskie np. na banerach lub zegarka na mikrofalowce. Byłem u okulisty i została stwierdzona wada -0.25 na jednym oku i -0.5 na drugim. Bardzo dużo pracuję na komputerze, staram się to ograniczać. Czy to jest zwykły efekt zbyt długiej pracy na komputerze? Czy jakieś schorzenie? Jak zadbać o oczy oprócz zmniejszenia ilości pracy nimi?

Lek. Tomasz Budlewski

wraz z wiekiem najcześciej następuję pogorszenie naszego wzroku. co do profilaktyki to odpowiednie kontrole u okulisty i stosowanie odpowiednio dobranych okularów. a czy po zastosowanych okularach dolegliwości minęły?