Co oznacza wtórna choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego?

Wieloodłamowe złamania kości udowej leczone operacyjne 93 roku , po dwóch latach wyjęto metal. Obecnie ortopeda stwierdza ograniczenie ruchomości biodra lewego, chód utykaniem na k.dolną lewą. Skrót k.dolnej. Istotne ograniczenie sprawności fizycznej, wymaga intensywnej rehabilitacji. Rozpoznanie w obrazie TK - wtórna choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego. Co oznacza wtórna choroba zwyrodnieniowa ? Czy to poważne schorzenie ? Co istotne ograniczenie sprawności fizycznej ?

Wtórna, czyli w wyniku innych przebytych chorób lub urazów. Choroby zwyrodnieniowej nie należy lekceważyć, jest to proces postępujący. Polecam być w stałym kontakcie z ortopedą i fizjoterapeutą - dobiorą najlepszą formę leczenia do aktualnego stanu.