Co oznacza wygląd stolca u 28-latka?

Ostatnio śledzę bardziej wygląd stolca podczas wyzit w toalecie. Częstość wypróżnień jest w normie, bo raz dziennie, czasami dwa razy dziennie. Uformowanie w skali bristolskiej to 4, czasami 3, kolor jasno brązowy wpadający lekko w pomarańcz. Co mnie martwi, to po dotknięciu stolca zbitym papierem, nagle jego powierzchnia rozprasza się dookoła - tak jakby pacnąć coś, co jest pełne kurzu. Czy to problem z florą jelitową? Taką sytuację w przeszłości miałem tylko raz, gdy po antybiotykoterapii po wyrwanej ósemce, przez 2 dni stolec również będąc uformowany rozpraszał się "w pył" po dotknięciu, ale wtedy dodatkowo był ciemnozielony. Żadne dolegliwości w okolicy jelit nie doskwierają. Mężczyzna lat 28, praca siedząca, aktywność fizyczna - średnia.

Jeśli nie ma Pan dolegliwości nie widzę powodów do niepokoju, choć z poziomu portalu bez badania lekarskiego nie da się postawić pewnej diagnozy. Może wykonać Pan badanie kału i skonsultować wynik z lekarzem POZ.