Nieuformowany stolec u 21-latka

Witam, Od jakiegoś czasu posiadam nie uformowany stolec, często tylko po prostu pojedynczo wypada, nie formuje się (bardzo małe kawałki), czuję jak czasem mi w jelitach lata taki "wicher" tj. stolec przechodził przez jelita lub coś w tym stylu. Brzuch wgl mnie nie boli, robiłem test na krew utajoną dwukrotnie wyszedł ujemny, krwi w kale też brak. Stolec robię zawsze rano 1-2 razy dziennie. Niemniej jednak martwi mnie to, że stolec się nie formuje lub często jest twardy z grudek.

Konsystenca stolca, a także częstośc wypróżnień może się zmieniac i nie jest to objaw choroby, a raczej wynik stosowanej diety. Niektóre pokarmy "zagęszczają" stolec, niektóre czynią go bardziej płynny. Gdyby modyfikacja diety nie przyniosła skutku, powinien Pan skontaktować się z gastroenterologiem.