Co oznacza wynik badania cukru i glukozy?

Dzień dobry. Piszę w takiej sprawie. Od pewnego czasu źle się czuje: kręci mi się w głowie, robi mi się niedobrze, cały czas jestem głodna, boli mnie głowa, oraz czasami lekko drżą mi ręce. Lekarz rodzinny zalecił mi, abym badała cukier rano, oraz 2 godziny po posiłku. Badam poziom cukru od kilku dni. Rano mam w przedziale od 80mg/dL do 93mg/dL i lekarz rodzinny powiedział, że jest to w normie. Natomiast podczas badań w ciągu dnia, mój cukier 2 godziny po posiłku nie przekracza 100mg/dL. W sytuacji, gdy leżę i nic nie robię, jest w porządku, ale gdy np. sprzątam, bądź stoję w pracy przy maszynie, to kręci mi się w głowie, robi mi się słabo i niedobrze. Gdy mierzę wtedy poziom cukru(zazwyczaj po 2 godzinach), to jest on w granicach 70mg/dL. Czy jest to prawidłowy wynik ?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie to są posiłki? Konieczna jest szersza diagnostyka proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego , być może zbyt duże wydzielanie insuliny