Co oznacza wynik badania Holterem u 39-latki?

Bardzo proszę o interpretację wyniku holtera. Kobieta 38 lat. W trakcie badania zarejestrowano rytm zatokowy o częstości minimalnej 48/min, maksymalnej 118/min, średniej 74/min. Podczas badania nie występowały pauzy oraz okresy bradykardii. W trakcie monitorowania zarejestrowano 1035 przedw. VE, 132 VE o zbliżonej morfologii, pobudzeń pochodzenia komorowegi, pojedynczych oraz jeden epizod pary. Ogółem zarejestrowano 31 przedwczesnych, pojedyńczych pobudzeń pochodzenia nadkomorowego. W trakcie badania nie występowały zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego. PQ wynosiło 160-180ms. Nie występowały epizody przemijającego niedokrwienia mięśnia sercowego. Dodam, iż jestem diagnozowana z powodu męczących skurczy komorowych.

Lek. Michał Lenard

Wynik musi być zinterpretowany przez Pani lekarza prowadzącego, który zna Pani stan kliniczny i objawy. Pozdrawiam!