Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 36-letniej osoby?

Witam mam taki wynik tyg zniesiona fizjologiczna kyfoza kregoslupa piersioweg.zmiana zwyrodniowe,że zwężenie tarczek międzynarodowych i obecnością osteofitow na krawędziach sezonów kręgowych.poglebiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa ledzwiowego.Zwezona tarczkamedzykregowa na poziomiwL5-S1 dyskopatia.zmiany zwyrodnieniowe w postaciosteofitow na krawędziach sezonów kręgowych .poza tym kręgosłup ledzwiowy rtg przedstawia się prawidłowo

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.