Wynik RTG kręgosłupa u 19-letniej osoby do analizy
Witam, w tamtym roku byłam na RTG kręgosłupa , lekarz stwierdził dyskopatię. miałam rehabilitację McKanziego. tydzień temu byłam na rezonansie magnetycznym i otrzymałam taki wynik: lordoza lędźwiowa splycona. obniżenie wysokości i dehydratacja krążka międzykręgowegoL5-S1 centralna protruzja krążka międzykręgowego l5-s1 na ok 3,5mm. stenoza kanału kręgowego na tym poziomie do 10mm i obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Aby móc określić odpowiednie postępowanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz łączna interpretacja z wynikiem powyższego badania. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie. Wynik przedstawia zmiany zwyrodnieniowe.