Co oznacza wynik badania krwi ALT?

WITAM PAŃSTWA zrobiłem badanie krwi i ALT wyszło mi 41 a normu są od 0-41 . czy jest jakaś obawa ? jestem też po usunięciu woreczka żółciowego od 1,5 miesiąca . czy są jakieś obawy ??? i jakim lekiem można to zbić i żeby było w normach ???

Ten wynik nie świadczy o patologii. Dla własnego spokoju proponuję wykonać kontrolę za 2-3 tyg. Podwyższona wartość może być po niektórych lekach, konserwantach, alkoholu itp.