Co oznacza wynik badania MR głowy u 63-latki?

Witam , proszę o interpretację mojego wyniku z badania MR głowy dwufazowe(bez kontrastu i z kontrastem) wykonano aparatem 0,35Tw sekwencjach osiowych:T1, T2, FLAIR oraz w sekwencjach czołowych i strzałkowych: T1 i T2 . W istocie białej półkul mózgu znaczna ilość rozproszonych zmian ogniskowych typu niedokrwienno-demielinizacyjnego o śr.do 5-6 mm.Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, bez przemieszczeń. Torbiel przegrody przezroczystej 10x6 mm. Dwufazowe badanie NMR nie wykazuje cech procesu kompresyjnego lub rozrostowego wewnątrzczaszkowego ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Przysadka mózgowa prawidłowego kształtu i wielkości, wykazuje jednorodne wzmocnienie kontrastowe. Przewody słuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. Obraz błędników w sekwencji T2 symetryczny nie wykazuje deformacji kanałów półkolistych. Obecnie czekam na wizytę u neurologa .

OPIS MRI do interpretacji klinicznej

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, . Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog