Jak ocenić ten obraz MR głowy u 34-latki?

Dzień dobry, odebrałam wyniki rezonansu głowy, który był wykonany w związku z zawrotami głowy. Opis badania jest następujący: Badanie MR uwidoczniło prawidłowy sygnał istoty białej i szarej. Ciało modzelowate w normie szerokości o jednorodnym sygnale. Układ komorowy nieprzemieszczony, nieuciśnięty, nieposzerzony. Zbiorniki przymózgowe nieposzerzone. Sygnał struktur mózgowia w piętrze podnamiotowym prawidłowy. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych, przepona siodła i zbiorniki nadsiodłowe oraz struktury zatok jamistych obustronnie prawidłowe. Przysadka prawidłowej grubości. Lejek widoczny jest w linii środkowej. Po dożylnym podaniu kontrastu widoczne jest prawidłowe wzmocnienie przysadki. Widoczny jest nieznaczny obrzęk śluzówki komórek sitowych i zatok szczękowych - zmiany zapalne. W komórkach piramidy lewej kości skroniowej widoczny jest wypełniony wysokobiałkowym płynem zbiornik o wym.: 19x9x4 mm. Po dożylnym podaniu paramagnetyku obszarów patologicznego wzmocnienia w obrębie mózgowia nie stwierdzam. Martwi mnie opis dotyczący zmian zapalnych korówek sitowia i zatok szczękowych oraz płyn w komórkach piramidy kości skroniowej. Wizytę u neurologa mam dopiero pod koniec września. Proszę o wyjaśnienie opisanych zmian.

Czy były zapalenia zatok, inne stany zapalne Obraz MRI do interpretacji klinicznej, Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia świadomości w trakcie : ataków padaczki; Zaburzeń krażenia mózgowego; Możliwe też przy hipo czy hiperglikemii, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach psychicznych , otępiennych ...Konieczna pełna konsultacja, pełny wywiad , badanie ; historia pacjenta; leki, inne schorzenia, zabiegi etc etc Praca fizyczna; dźwidganie czy siedzenie przy komputerze w pochyleniu ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog