Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego u 32-latka?

Mr kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Mam 32 lata i bóle kręgosłupa oraz drętwienie prawej stopy. Opis rezonansu: Na poziomie L5/S1 objawy degeneracji tarczy m-k pod postacią częściowej dehydratacji, znacznego zwężenia i dużej migrującej doogniowo centralno-prawobocznej protruzji, która uciska worek oponowy oraz korzenie nerwów S1 i S2. Mam pytanie co oznacza ten opis i czy w moim przypadku bedzie potrzebny zabieg lub operacja bym mógł wrócić do zdrowia??

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie nie badając pacjenta i nie widząc płyty z rezonansem.
Początkowo zawsze zaczynamy od odpowiedniej rehabilitacji i dopiero w razie braku poprawy decydujemy się na leczenie operacyjne.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch