Co oznacza wynik badania okulistycznego 28-latka?

Mężczyzna lat 28 Chciałbym zinterpretować wyniki badań okulistycznych V PO:1.0 sc V LO:1.0 SC Andrzej PO:PO:D-0.5 Sn LO:D-O.5 To PO:14mmHg To LO:16 mgHg test ishihary rozpoznawania barw: PO:prawidłowe LO:prawidłowe pole widzenia:OP granicę zewnętrzne pola w granicach normy,znaczne zawężenie odpowiedzi na barwę czerwoną, plamy ślepej nie podaje OL:granicę zewnętrzne pola zawężone o około 10-15 st, plamy ślepej nie podaje przedni odcinek PLO:ruchomość gałek ocznych zachowana, przedni odcinek czysty, spokojny,bez ewidentnych malformacji naczyniowych spojówki,soczewka przezierna,źrenice okrągłe, równe, reaktywne, konwergencja zachowana, dno oczu PLO:tarcza n II w poz.dna, bez obrzęku, tarcza n II OP nieco bledsza niż w OL,plamka bez refluksu, w OP druzy i punktowe zaniku w okolicy okołodołeczkowej,ERM w OP,skupisko barwnika w arkadzie skroniowej górnej,siatkówka przylega,naczynia miernie kręte bez ewidentnych malformacji octavia LO PO obie plamki w granicach normy PO niewielkie twarde druzy co te wyniki znaczą czy mam się czegoś bać że stracę wzrok i czy mogę zażywać suplement diety nutrof total 1 dziennie jedną okulistka mi mówi że to drobna wada zwyrodnienie nie amd i że się nie mam czego bać a drugą okulistka napisała mi na karcie informacyjnej pilna kontrola okulistyczna w razie nasilenia pogorszenia widzenia wystąpienia plam i zawężeń w polu widzenia dwojenia nasilenia bólów głowy zmiany w tylnym odcinku OP mogą odpowiadać przebytemu zapaleniu siatkówki naczyniówki o podłożu zakaźnym w mniejszym stopniu manifestacja choroby metabolicznej nietypowa asymetria wskazane poszerzenie diagnostyki o MRI oczodołów z dokładną oceną okolicy pozagałkowej prawej jak jest naprawdę ze mną strasznie się boje pierwsza okulistka mi powiedziała że co roku wystarczy tylko badanie dna oka i ew. octavia ale nie trzeba rezonansu za wszystkie odpowiedzi serdecznie z góry dziękuję serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze dla pewności należy rezonans wykonać . Poza tym konieczna ocena przez specjalistę okulistę