Co oznacza wynik badania piersi 66-latki?

wynik mammografi piersi o budowie tłuszczowej w piersi prawej w miejscu wg tarczy zegarowej godzina 10 jest zageszczenie o srednicy 22 mm skala BIRADS4 to jest wynik z teg roku z czerwca 2 lata temu robiłam mammografie i nic nie wykazało z tego co wiem guzel 1mm rosnie 7 lat

Lek. Michał Lenard

Zmiana jest podejrzana i wymaga dodatkowej diagnostyki, tzn. wykonania biopsji. Sugeruję skierować się razem z wynikiem do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam!