Co oznacza wynik badania płatów tarczycy u 32-latka?

Płat prawy tarczycy o wymiarach 18x20x51 (9,9 ml), lewy 16x17x51 (7,6ml), cieśń 2mm. Strutkura miąższu prawidłowa. W płacie prawym guzek normoechogenny ostro ograniczony 5x5x3mm. W siąsiedztwie drugi o podobnym charakterze 5x2,5x4mm. Widoczne dwa kolejne o wielkości do 2 mm. Perfuzja przez miąższ tarczycy prawidłowa. Widoczne naczynia brzeżne największych guzków. Nie stwierdzam powiększonych węzłów chłonnych w okolicy tarczycy.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są wyniki badań tarczycowych ? Konieczna wizyta u endokrynologa i decyzja o wykonaniu biopsji