Co oznacza wynik posiewu okolic odbytu?

Witam Robilam wymaz z okolic odbytu gdyz mialam bakterie coli bardzo liczną prawdopodobnie przez Hpv ktory mam. Po dluzszym leczeniu zrobilam znow wymaz z okolic odbytu wynik; Flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Istnieje mozliwosc kolonizacji Gram-Ujemna flora przejsciowa. Co to oznacza ?prosze o pomoc do lekarza mam termin za tydzien a martwie sie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik jest w granicach normy. W takim wypadku zazwyczaj nie wdraża się leczenia.