Co oznacza wynik badania radiologicznego nogi?

Podaję opis badania radiologicznego:na zdjęciu bocznym poszerzenie wymiaru ap przynasady strzałki lewej do 28mm/strzałka prawa 24mm/oraz zniekształcenie/uwypuklenie/na odcinku 10mm.Poza tym kości stawów skokowych oraz 2/3 dalszych goleni obustronnie bez zmian radiologicznych.Proszę dorobić zdj lewego stawu skokowego w projekcji "na widełki" oraz skośne w rotacji zewnętrznej około 45 stopni.Czy to jest konieczne wykonanie tego prześwietlenia,które zalecił radiolog?W wiadomości kolejne info

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze dorobienie tych zdjęć da lepszy obraz i wykluczy lub potwierdzi Ew zmiany występujące w stawie