Wynik RTG po urazie kręgosłupa
Witam. Dostałam dzisiaj wynik RTG, po urazie kręgosłupa. Bardzo go nadwyrężyłam. Wynik jaki odebrałam. Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Wyrównanie lordozy fizjologicznej kręgosłupa lędźwiowego. W projekcji AP na poziomie L#-L$ w rzucie stawy międzykręgowego lewego widoczna sklerotyczna struktura wielkości ok. 1,5 cm wymagająca różnicowania. O czy to może świadczyć. Przeraża mnie ta struktura czy może ona mieć związek z urazem?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, z zdjęciem należy zgłosić się do lekarza zlecającego badanie. Zaobserwowana zmiana wymaga dalszych badań. Może być zmianą zwyrodnieniową, może też być objawem choroby rozrostowej. Związek z urazem jest mniej prawdopodobny, ale również należy go wykluczyć.