Co oznacza wynik badania USG tarczycy u córki?

Witam. Jestem przerażona wynikiem USG mojj córki . Proszę o jakas inerpretacje bo umre ze strachu do wizyty u lekarza. Wymiary tarczycy: Prawy-20x19x43mm, Lewy-20x16x43mm, Cieśń 5mm. Miaższ tarczycy o wybitnie niejednorodnej, obniżonej echostrukturze, bez wyróżniających się zmianogniskowych. Przepływy miąższowe niezmienne , nie sa wzmożone. Poniżej dolnych biegunów obu płatówtarczycyhipoechogenicznezmianypo stronie prawej 6mmpo lewej 9x9mm-zmienione węzły do różnicowaniaz przytarczycami. Pozostałe okoliczne wezły chłonne bez zmian

Lek. Wojciech Zygmunt

Tarczyca jest zdecydowanie chora. Niejednorodna echostruktura może świadczyć o nacieku zapalnym. Hipoechogeniczne zmiany to najpewniej guzki o nieznanym charakterze (konieczna biopsja to ustalenia rozpoznania). Osoba wykonująca nie jest pewna, czy struktury zmienione poza tarczycą są elementami przytarczyc czy węzłami chłonnymi. Na pewno konieczne jest wykonanie badań hormonalnych oraz konsultacja wyniku z endokrynologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.