Co oznacza wynik MR po operacji kręgosłupa szyjnego?
Witam.Jestem po operacji kregosłupa szyjnego C5 C6 w 2012r.Odebrałam obecny wynik wynik MR rezonansu i jest taki wniosek:cechy ucisku brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poziomach C5do C7,z towarzyszącą gliozą rdzenia kregowego.Mam pytanie co to takiego glioza rdzenia kręgowego z czym to się wiąże?

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Glioza rdzenia kręgowego to ognisko martwicy , w którym prawidłowa tkanka została zastąpiona tkanką glejową. Z wynikiem proszę udać się do lekarza, który badanie zlecił.
Witam , sprawa jest zbyt skomplikowana , aby wyjaśniać ją w internecie! Proszę omówić szczegóły z lekarzem prowadzącym! z.zurawski