Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 49-letniej osoby?
Cezary lat 49. Opis wyniku RTG klatki piersiowej z boku lewej strony . Zageszczenie drobnoguzkowe 10 mm rzutuje nadprzeponowo na sylwetke serca.

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Zaobserwowano zmianę w Pana płucu, ale na podstawie zdjęcia rtg nie da się powiedzieć nic o jej charakterze, dlatego najprawdopodobniej będą potrzebne dalsze badania. Dlatego z tym wynikiem powinien Pan udać się do lekarza, który zlecił badanie. Będzie on mógł zaplanować ewentualną dalszą diagnostykę.