Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 30-latki?

Witam. Mój tata robilety rtg klatki piersiowej i w opisie jest tak: w polu dolnym polu lewym zagęszczenia okolooskrzelowe odpowiadające zmienie zapalnej a po strona prawa wzmożone. Rys oskrzelowy z zacienieniami plamistymi lezacymi obwodowe na cieniu zebra 7-8. Wiem że trzeba do lekarza się udać ale martwię się co to ozna czasem?

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na zapalenie płuc. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!