Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 41-letniej kobiety?
Witam , proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej " drobny , dobrze wysycony guzek w polu podobojczykowym płuca prawego" Co dalej mam robić z tym:(.

KOBIETA, 41 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opis "drobny, dobrze wysycony guzek w polu podobojczykowym płuca prawego" odnosi się do niewielkiej zmiany w płucach, która jest widoczna na zdjęciu RTG. "Pole podobojczykowe" to obszar w górnej części płuca, tuż pod obojczykiem. "Dobrze wysycony" sugeruje, że guzek ma jednolitą strukturę na zdjęciu RTG.
Taki wynik nie musi wcale oznaczać zmiany o charakterze nowotworowym, lecz np. zmianę po stanie zapalnym.
Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie RTG. Lekarz może zinterpretować wynik w kontekście Pani objawów, historii choroby i innych badań.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-rtg-pluc-i-dobrze-wysycony-guzek