Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 25-latki?
Witam, Mam 25 lat. Z powodu dość silnych bólów szyi, ramion, barków a ostatnio nawet mięśni rąk i drętwienia występującego w okolicy uszu zostałam skierowana na RTG kręgosłupa szyjnego widoku z boku. Opis RTG wygląda tak: NIE PRAWIDŁOWA KRZYWIZNA KYFOSA WYSOKOŚĆ TRZONÓW PRAWIDŁOWA ZAOSTRZENIE KRAWĘDZI TRZONÓW OBNIŻENIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO Co można przez to wstępnie zrozumieć? Wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś czas. Czy opis ten sugeruje, że coś jest nie w porzadku? Czy bóle, które w ostatnich miesiącach u mnie występują mogą być skutkiem jakiś zmian w kręgosłupie? A jeżeli tak, to czy obecnie mogę w jakiś sposób pomóc sobie aby bóle zelżały a stan zdrowia się polepszył?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
tak może wskazywać na możliwą przyczynę, zmiany ustawienia kręgosłupa mogą powodować opisywane powyżej dolegliwości. wskazana konsultacja lekarza neurochirurga.