Co oznacza wynik RTG płuc?
TO JEST WYNIK MOJEGO RTG:PRZEPONA, KĄTY WOLNE.ZROSTY OSIERDZIOWO-OPŁUCNOWE LEWOSTRONNE.WZMOŻONY RYSUNEK NACZYNIOWO-OSKRZELOWY.SERCE NIEPOWIĘKSZONE.AORTA NIEPOSZERZONA.CO ZNACZY TEN WYNIK CZY TO COŚ GROŻNEGO?

MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Należy ustalić przyczynę zrostów opłucnowo-osierdziowych (najpewniej zmiana pozapalna). Opis należy go zawsze rozpatrywać ze stanem klinicznym.