Co oznacza wynik TK płuc 35-latki?
Dzień dobry,co oznacza wynik tomografii-nadprzeponowy miąższ płucny z pojedynczymi zwłóknieniami ,dodam że mam 35lat i rok temu miałam wypadek komunikacyjny, jednym z obrażeń była odma opłucnowa

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Zwłóknienia w miąższu płucnym nie stanowią zagrożenia życia, mogą wynikać z wielu przyczyn. W Pani przypadku prawdopodobnie są pozostałością po urazie. Wynik wraz z opisem powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!