Co oznacza wyniki MR i zmiany zwyrodnieniowe?

Witam mam pytanie odebrałam wyniki MR zmiany zwyrodnienie pod postacią osteofitow na przednich tylnych krawędziach trzonów dwupoziomowe zmiany degenejne krążków m/kr w odcinku L4-S1z częściową dehydratacją na poziomie L4-L5 masywna okrężna wypuklina zwężenie kanału kręgowego ok.50% na poziomie S2 drobna torbiel tarlowa 8mm co to znaczy czy czeka mnie operacja

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiany są duże, kwalifikacja do zabiegu zależy jeszcze od stanu klinicznego, dolegliwości. Konieczna kontrola u neurochirurga.