Co oznacza wystająca zmiana z odbytu?

Witam, dręczy mnie jedna sprawa. Dzisiaj miałam lekkie rozwolnienie. Po ostatnim wypróżnieniu weszłam do wanny aby się wykąpać. Ukucnęłam w niej i po chwili kiedy dotknęłam swojego odbytu był jakby rozpulchniony, wystający... Nie zdaża się to codziennie przy każdym wypróżnieniu się lecz niekiedy to zauważam. Zaznaczę, że po urodzeniu dziecka 3 lata temu cierpiałam na hemoroidy, brałam czopki. Co to może oznaczać ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Są to najpewniej guzki krwawnicze (czyli tzw. hemoroidy). Zdarza się, że po biegunce lub przedłużonym parciu, mogą one wychodzić na skórę odbytu. Zwykle po pewnym czasie samoistnie wracają na swoje miejsce. Czasem wymagają ręcznego odprowadzenia. Polecam kontrolną wizytę u lekarza za jakiś czas. Pozdrawiam i życzę zdrowia.